Biznes Spot Powiśle na zdjęciach 3D

Gotowe buro do wynajęcia można dokładnie obejrzeć dzięki zdjęciom 3D. Pozwala to podjąć decyzję o wprowadzeniu się do nowych pomieszczeń bez odchodzenia od komputera. Gotowe biuro Biznes Spot na Powiślu można już obejrzeć na takich zdjęciach.

Zdjęcia 3D, wirtualne podróże, wirtualne wycieczki, street view, różnie były nazywane panoramiczne zdjęcia ulic i wnętrz. Za początek światowej ekspansji zdjęć 3D w internecie można chyba uznać 2007 rok. Wtedy opublikowano pierwsze widoki Google Street View. Początkowo można było zobaczyć zdjęcia pięciu amerykańskich miast. W 2012 roku pojawiły się pierwsze widoki z Polski. Zadebiutowała łódzka ulica Piotrkowska. Miesiąc później pojawiły się widoki szeregu polskich miast.

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy debiutował Google Street View pojawiały się na polskich portalach tak zwane wirtualne wycieczki po różnych miejscach. Jako pierwsze były fotografowane obiekty niedostępne dla szerokiej publiczności. Publikowano wirtualne spacery po Pałacu Namiestnikowskim czy więzieniu na Białołęce. Zrobiono też zdjęcia wnętrza czołgu. Większości z tych wirtualnych spacerów już nie ma w sieci.

Jak widać zdjęcia 3D służyły początkowo właściwie wyłącznie rozrywce. Z czasem nabierały coraz większego znaczenia biznesowego. Widoki z Google Street View zaczęły odgrywać coraz większą rolę na stronach firm. Służą chociażby do identyfikacji siedziby w terenie.

Pojawiły się też zdjęcia wnętrz firmowych pomagające w orientacji z środku, czy jak w przypadku hoteli, zachęcające do wynajęcia pokoju.

Szczególnie ważną rolę zdjęcia 3D mogą mieć do odegrania w przypadku coworkingu czy innego rodzaju gotowych powierzchni biurowych.. Można siedząc w innym mieście zdecydować o wynajęciu właśnie tego pokoju do pracy. Gotowe biuro Biznes Spot można zwiedzić tutaj.[1]