Zmiana prawa – szkolenie z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Zmiana prawa powoduje, że od początku 2018 roku każda, nawet najmniejsza firma będzie musiała przekazywać fiskusowi JPK_VAT. Większe firmy musiały sobie z tym poradzić już wcześniej. Pewnie duża część z nich skorzystała z usług profesjonalistów. Najmniejsi muszą sobie poradzić sami.

Zmiana prawa dotyczy około półtora miliona przedsiębiorców. To wszystkie firmy rozliczające podatek VAT i zatrudniające do 10 osób. O szczegółach JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców pisaliśmy tutaj. [1] Aby ułatwić im podołanie nowym obowiązkom skarbówka organizuje dla nich bezpłatne szkolenia.

„Obowiązek wysyłania elektronicznego JPK_VAT będzie dotyczyć nowej grupy podatników, którzy mogą zetknąć się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Chcemy pomóc im dobrze przygotować się do tej zmiany. Dlatego w listopadzie, w całym kraju, uruchamiamy cykl szkoleń na temat JPK. Zapraszam wszystkich mikroprzedsiębiorców do urzędów skarbowych i do skorzystania z wiedzy i pomocy pracowników KAS” – mówi wiceminister finansów, zastępca szefa KAS Paweł Cybulski.

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzają szkolenia we wszystkich urzędach skarbowych poza urzędami wyspecjalizowanymi. Przedsiębiorca może wziąć udział w szkoleniu w dowolnym urzędzie. Nie musi się w nim rozliczać. Szkolenia odbywają się we kolejne wtorki: 14, 21, 28 listopada 2017 roku. Szczegóły dotyczące między innymi godziny rozpoczęcia szkolenia można sprawdzić na stronach konkretnych urzędów skarbowych.