Biuro serwisowane a wydajność pracy

Wydajność pracowników w biurach typu open space jest około 15 procent niższa niż w gabinetach czy pokojach do pracy. Wynajmując miejsce do pracy w coworkingu zazwyczaj mamy do dyspozycji open space. Biuro serwisowane to zazwyczaj przestrzeń zamknięta, czyli gabinet czy kilkuosobowy pokój do pracy. Reguły tu oczywiście nie ma.

Mniejsza wydajność w open space

Badania na temat wpływu rodzaju przestrzeni biurowej na wydajność pracy przeprowadzili brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Exeter. System gabinetowy okazał się być wyraźnie lepszy. Jak wyliczono w open space komfort pracy jest o 32 procent niższy. Przekłada się to na wydajność pracy, która w otwartej hali jest według tych badań niższa o 15 procent.
Według badania przeprowadzonego przez Ipsos na 10 tysiącach pracowników w 14 krajach świata wykonywanie pracy w prywatności jest ważne. Odpowiedziało tak 95 procent ankietowanych. Prawie, co trzecia osoba pracująca w open space kończy pracę w domu, bo w biurze nie może się skupić. Pracownicy tracą średnio 86 minut w ciągu każdego dnia pracy. Czyli de facto pracują dłużej niż powinni, mniej wydajnie i w rezultacie są bardziej zmęczeni.

Biuro serwisowane górą

Biuro serwisowane oferujące pokoje czy gabinety do pracy jest, więc dużo lepszym rozwiązaniem niż wynajmowanie powierzchni coworkingowej.
Zobacz ofertę naszego biura serwisowanego Biznes Spot na warszawskim Powiślu.