Biuro serwisowane jest ekologiczne

Zmiana klimatu, czyli globalne ocieplenie dokonuje się przez działania człowieka. Jedni są tym przerażeni inni podważają antropogeniczność niebezpiecznych dla nas wszystkich przemian otaczającego nas świata. Jednym ze sposobów na zmniejszenie obciążenia klimatu działaniami ludzi jest biuro serwisowane.

Wszystko urządzasz od nowa

To proste i logiczne. Jeżeli sam sobie urządzasz biuro zaczynasz od zera. Dostajesz gołe ściany i wylewkę betonową na podłodze. Jeśli ktoś przed Tobą wynajmował tę powierzchnię (celowo piszę powierzchnię, a nie biuro) to właściciel budynku przywrócił to do stanu pierwotnego. Jeśli zatem chcesz z tej powierzchni zrobić biuro musisz zacząć od stawiania ścianek działowych, kładzenia wykładziny, urządzania kącika rekreacyjnego, kuchenki a może nawet toalety. To wszystko kosztuje i zostawia ślad węglowy. Bo przecież ściany musiały zostać wyprodukowane, farba, wykładzina, zlew też. A to oznacza energię.

Biuro serwisowane to mniej przeróbek

Biuro serwisowane, po wyprowadzce jednego wynajmującego, nie jest przywracane do stanu pierwotnego, czyli gołej podłogi i ścian. Zostaje kącik rekreacyjny, czy kuchenka. Trzeba odświeżyć pomieszczenie, czyli pomalować, może zmienić wykładzinę, przestawić jakąś ścianę. Nie jest to jednak kompletna rujnacja i odbudowa.

A więc w trosce o nasze wspólne dobro wynajmuj ekologicznie, czyli biuro serwisowane.