Biuro serwisowane – rozwiązanie nie tylko dla mikroprzedsiębiorców

Wiedza na temat tego, co to jest biuro serwisowane nie jest wcale powszechna, nawet wśród osób prowadzących własne biznesy. A jest to rozwiązanie bardzo wygodne, nie tylko dla małych firm i startupów, ale również dla większych podmiotów.

Zalety biura serwisowanego

Jeśli ktoś chciałby w jednym zdaniu zawrzeć zalety biura serwisowanego to można to streścić tak: „Biuro serwisowane to miejsce gdzie wchodzisz, siadasz i pracujesz.” Wszystkie przygotowania można zamknąć w godzinę.

Bo to jest gotowe biuro, które na ciebie czeka. Zakładasz, firmę. Gdzieś musisz pracować. Rozwiązanie pod tytułem „praca w domu” w bardzo wielu wypadkach się nie sprawdza. Duża część z nas przekonała się o tym w czasie pandemii. Okazało się, że nie da się wydajnie pracować z małymi dziećmi szalejącymi dookoła. Mamy za małe domy, za mało pokoi, czasem jeszcze okazywało się, że internet też jest za słaby do spotkań na Zoomie czy Teamsach, a lepszego nie da się założyć, bo na terenach podmiejskich w Polsce rzadko jest dostęp do światłowodu.
A więc własne biuro. Powierzchni do wynajęcia jest w Polsce dużo. Tylko to są zazwyczaj duże powierzchnie. A nie każdy potrzebuje od razu dużej powierzchni. Przed pandemią umowę trzeba było podpisać na minimum pięć lat. Teraz niektórzy zarządzający są bardziej elastyczni. Ale trzeba na takiego trafić.
No więc mamy wynajęte biuro, znaczy gołe ściany. Trzeba poprowadzić prąd, rozprowadzić internet, postawić ścianki działowe, położyć wykładzinę, pomalować ściany, umeblować. Nie ma cudów w miesiąc się tego nie załatwi, a koszty będą ogromne.
Gdy wynajmujesz biuro serwisowane, to te wszystkie komplikacje odpadają. Przynosisz swój komputer i na tym koniec. Umowę możesz podpisać na krótki czas. Cała infrastruktura biurowa jest gotowa, łącznie z internetem.

Kto może najbardziej skorzystać na tym rozwiązaniu?

Biuro serwisowane może być korzystne właściwie dla każdej wielkości firmy. Tylko zależy do czego będzie używane. Biznes się rozwija, zatrudniamy więcej osób, wynajmujemy dodatkową powierzchnię. Firma prowadząca takie biuro jest stałym klientem zarządcy nieruchomości, także łatwiej wynajmie dodatkowe metry, bo wiadomo, że jest pewna.
Gdy biznes nie wyjdzie możesz się szybko uwolnić od kosztów jego prowadzenia. Co ważne bez płacenia kar.
Poza tym zakładając firmę możesz liczyć na załatwienie wszystkich formalności. A wbrew temu, co twierdzą polskie władze, nadal jest to dość skomplikowane.
Zazwyczaj w pakiecie z miejscem do pracy jest dostęp do sali konferencyjnej.

Mikroprzedsiębiorstwa

Mikroprzedsiębiorstwa często nie mają potencjału żeby zorganizować sobie porządne biuro. Nierzadko są to biznesy nowe i w związku z tym z niestabilną sytuacją na rynku. Są tu też start-upy, które ze swej natury są eksperymentem.
Tego typu firmy gnieżdżą się niekiedy w ruderowatych pomieszczeniach, których nikt nie chce. Można je spotkać na przykład w zbudowanych w socjalizmie biurowczykach mieszczących administracje spółdzielni mieszkaniowych. Warunki dla pracowników żadne, aż dziwne, że chcą w takim miejscu pracować. Wizytówka dla firmy fatalna. Pół biedy jeśli prowadzi taką działalność, że nikt do niej nie przychodzi.

Średnie przedsiębiorstwa

Średniej wielkości przedsiębiorstwa już raczej stać na wynajęcie i urządzenie własnego biura. Tylko pytanie czy warto. Firma się może rozrosnąć albo zmniejszyć. W gotowym biurze to nie problem. Biuro serwisowane jest korzystne też z tego powodu, że przypadku takiego kataklizmu jak pandemia można elastycznie zarządzać wynajmowaną powierzchnią.
Podsumowując, wynajęcie urządzonego już biura oznacza szybkość, prostotę i elastyczność.