Konferencja e-Administracja dla Biznesu

14 i 15 kwietnia odbędzie się w Warszawie konferencja e-Administracja dla Biznesu. To okazja dla przedsiębiorców, żeby przedstawić swoje oczekiwania, jeśli chodzi o możliwości załatwiania spraw urzędowych przez internet. Na konferencji zostaną też przedstawione najbliższe plany informatyzacji administracji i gospodarki.

Konferencja e-Administracja dla Biznesu – kto powinien wziąć udział

Konferencja e-Administracja dla Biznesu ma odpowiedzieć miedzy innymi na takie pytania jak: czego przedsiębiorcy oczekują od administracji, w jakim kierunku powinna pójść administracja elektroniczna, jak zmieni się administracja w Polsce.
W czasie konferencji zaprezentowane zostaną m.in. dobre praktyki, rozwiązania i wdrożenia w dziedzinie e-administracji w Polsce i zagranicą. Przewidziane są też dyskusje.
Konferencja jest skierowana do dwóch grup odbiorców. Z jednej strony do pracowników administracji rządowej i samorządowej, a z drugiej do przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu.
W konferencji wezmą też udział przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i prawnicy.

Konferencja e-Administracja dla Biznesu – program

Konferencja zacznie się od wystąpienia wiceministra gospodarki Arkadiusza Bąka pod wiele mówiącym tytułem „e-Administracja dla przedsiębiorców w 2020 – spójrzmy krytycznie w przeszłość i optymistycznie w przyszłość”. Miejmy nadzieję, że w tę przyszłość rzeczywiście można będzie spojrzeć z optymizmem. Że tak być może będzie może świadczyć zapowiedź dyskusji o obowiązku akceptacji faktur elektronicznych przez instytucje publiczne w Polsce i UE. Obowiązek akceptacji e-faktur nie jest niestety pomysłem naszych urzędników a realizacją prawa unijnego.
Podczas konferencji e-Administracja dla Biznesu przedstawione zostaną też plany porządkowania prawa dotyczącego usług elektronicznych. Odbędzie się prezentacja ePUAP oraz Pojedynczego Punktu Kontaktowego. Można się zapoznać z programem e-Cło. Co prawda nie jest on jeszcze gotowy, ale prelegenci opowiedzą o jego funkcjonalnościach.
Program dla przedstawicieli administracji jest trochę inny, ale nas interesują przedsiębiorcy.

Konferencja e-Administracja dla Biznesu – kiedy i gdzie

Konferencja e-Administracja dla Biznesu odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 w dniach 14-15 kwietnia br. Początek o 10 rano, koniec następnego dnia o 16.20. Przewidziane są przerwy na kawę i posiłki, a wieczorem pierwszego dnia koktajl.
Zgłoszenia przyjmuje biuro konferencji. Udział w niej jest płatny. Do końca lutego trwa promocja 299 zł netto (+ 23% VAT = 367,77 zł z VAT). Później trzeba będzie zapłacić 380 zł netto (+ 23% VAT = 467,40 zł z VAT). W cenę wliczone są między innymi obiady, poczęstunki w czasie przerw kawowych, koktajl, dostęp do materiałów, tłumaczenie symultaniczne. Dla instytucji publicznych konferencja jest bezpłatna.
konferencja e-administracja