Nowoczesna sala konferencyjna

Sala konferencyjna stała się standardem w hotelach, dużych firmach, ośrodkach szkoleniowo wypoczynkowych, ale na rynku pojawiają się też samodzielne sale z zapleczem, ale niezwiązane z żadnym większym obiektem. Nowoczesna sala konferencyjna, to już nie jest miejsce spotkań ze stołami i krzesłami. To byłoby dużo za mało.
Sale konferencyjne służą za miejsca szkoleń, kongresów, telekonferencji, zebrań akcjonariuszy, spotkań zarządu, konferencji, śniadań prasowych, czy rozmów z dużą liczbą pracowników. Są to funkcje wybitnie użytkowe, a więc i sala musi być odpowiednio urządzona.

Wyposażenie sali konferencyjnej

Nowoczesna sala konferencyjna musi być wyposażona w wygodne, miękkie krzesła i dostosowane do nich stoły. Ważne, żeby dało się te meble łatwo przestawiać zależnie od potrzeb.
Sala konferencyjna musi mieć oczywiście dostęp do stałego, szybkiego łącza internetowego rozprowadzonego przez Wifi.
Koniecznym elementem wyposażenia są projektor, ekran i nagłośnienie.
Dobrze, jeśli sala konferencyjna ma zaplecze, gdzie można podać kanapki i kawę.
I ostatnie, ale wcale nie najmniej ważne, to klimatyzacja.

Sala konferencyjna z Wifi

W dzisiejszych czasach sala konferencyjna musi mieć dostęp do szerokopasmowego, szybkiego internetu rozprowadzonego Wifi. Ważna jest, jakość łącza, bo mogą z niego korzystać jednocześnie wszyscy uczestnicy spotkania czy konferencji.
Dzięki Wifi uczestnicy spotkania mają kontakt ze swoją firmą, mogą dostawać wytyczne na negocjacje, czy dodatkowe materiały do prezentacji, mieć kontakt z pracownikami i kontrahentami. Wifi pozwala również na monitorowanie wydarzeń w kraju i na świecie.
Możliwe jest też przeprowadzenie prezentacji przez prowadzących posługujących się językami nieznanymi uczestnikom. Dzięki Wifi można zapewnić tłumaczenie symultaniczne.
Między innymi z tych powodów sale konferencyjne z Wifi cieszą się większym powodzeniem, niż te pozbawione bezprzewodowego internetu.

Ergonomiczne meble

Sala konferencyjna to miejsce gdzie uczestnicy spotkania spędzają zwykle przynajmniej kilka godzin. Zdarza się, że konferencje trwają kilka dni z prezentacjami od rana do wieczora. Uczestnicy, żeby się skupić muszą, więc czuć się komfortowo. Dlatego ważne żeby meble w sali były ergonomiczne. Wysokość stołów musi być dobrze dostosowana do wysokości krzeseł. Ludzie są różnego wzrostu, a więc przydać się mogą krzesła z regulowaną wysokością. Niedobrym pomysłem są twarde krzesła, nawet dobrze wyprofilowane, bo siedzenie na nich godzinami jest męczące.
Sala konferencyjna musi dać się przystosowywać do różnych potrzeb. Jeśli będą prowadzone negocjacje ich uczestnicy pewnie będą chcieli jednego długiego stołu, albo ustawienia w literę U, czy w prostokąt. Przy szkoleniu przydatne jest ustawienie jak w sali lekcyjnej a w czasie prezentacji czy dyskusji ustawienie teatralne.

Wysokiej jakości projektor

Bardzo istotnym elementem wyposażenia sali konferencyjnej jest projektor. Nikt sobie przecież już nie wyobraża konferencji bez prezentacji multimedialnej. Jednym z ważniejszych parametrów tego urządzenia jest dobrej jakości lampa. Projektor będzie dużo używany i dobrze, żeby urządzenie to wytrzymało. Projektor oczywiście powinien się łączyć bezprzewodowo z komputerami. Pozwoli to na bezproblemowe łączenie się z laptopami mającymi różne gniazdka. Istotne żeby miał dużą jasność i kontrast. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzanie prezentacji na niezaciemnionej sali.
Do prezentacji, potrzebne jest jeszcze nagłośnienie. Dobrej jakości głośniki i mikrofony powinny zapewnić dobra słyszalność i brak denerwujących sprzężeń
Dobrze pomyślana i wyposażona w wysokiej jakości sprzęt sala konferencyjna powinna się cieszyć powodzeniem u wynajmujących.

Sale konferencyjne Biznes Spot możesz zobaczyć tutaj.