Sala konferencyjna na godziny

Wiele firm ma sale konferencyjne w swoich siedzibach. A jednak zdarza się, że wynajmują sale na zewnątrz. O co chodzi? Czy to przypadkiem nie marnotrawstwo? Skoro takich praktyk dopuszczają się duże firmy prywatne, to raczej się to opłaca.
Sale konferencyjne wynajmowane od zewnętrznej firmy mogą mieć sporo zalet uzasadniających wydanie dodatkowych pieniędzy. W rezultacie mogą pojawić się oszczędności.

Spotkanie biznesowe w sali konferencyjnej

Spotkanie biznesowe w sali konferencyjnej bywa poważnym wyzwaniem, brzemiennym w skutki na lata. Sala powinna być zatem nienaganna. Spójrzmy krytycznym okiem na naszą salę firmową, w której spotykamy się na codziennych naradach. Czy ona jest nienaganna? Czy całe wyposażenie jest dobrze dobrane, czy wszystkie sprzęty działają, czy nie ma plam po kawie na wykładzinie? Może się okazać, że goście zauważą wady pomieszczenia, których my już nie zauważamy i będzie to dla nich krępujące.
W momencie, gdy wynajmujemy salę konferencyjną na godziny możemy wymagać tego by była ona nienaganna. Jeśli prowadząca wynajem firma jest poważna na pewno stanie na głowie, żeby nie było się, do czego przyczepić.
A jaka powinna być idealna sala konferencyjna na spotkanie biznesowe? Pewne rzeczy są oczywiste. Podstawa to odpowiednie wyposażenie: Wifi, projektor, flipchart, itp. W dobie globalnego ocieplenia standardem staje się klimatyzacja.
A z mniej oczywistych rzeczy? Sala konferencyjna na spotkanie biznesowe powinna wyglądać w momencie wejścia gości jakby nigdy jeszcze nikt się w niej nie spotykał. Wszystkie meble i inne sprzęty muszą być idealnie ustawione według wytycznych zamawiającego. Żeby spotkanie biznesowe w sali konferencyjnej było udane musi być w niej nieskazitelna atmosfera. Chodzi o czystość powietrza. Nie może panować zaduch, niedopuszczalne są zapachy osób z poprzedniego spotkania, oczywiście nie może też być żadnych zapachów spożywczych ani odświeżaczy powietrza.

Sala konferencyjna na rekrutację

Sala konferencyjna na rekrutację rządzi się trochę innymi prawami niż sala na spotkanie biznesowe. Po pierwsze sala konferencyjna na rekrutację nie powinna być tak duża jak sala na spotkanie biznesowe. W spotkaniach biznesowych zwykle bierze udział przynajmniej po kilka osób z każdej strony. Spotkanie rekrutacyjne to zwykle dwie, trzy osoby z firmy prowadzącej rekrutację i kandydat na pracownika.
W takim przypadku zwykle nie jest też konieczny sprzęt do prezentacji. O wymaganiach dotyczących braku zapachów możemy zapomnieć, bo rekruterzy zwykle siedzą w sali konferencyjnej kilka godzin a kandydaci zmieniają się co pół godziny, godzinę.
Ważne, żeby sala konferencyjna na rekrutację była w miarę przytulna. Niedaleko powinien się znaleźć kącik kuchenny, żeby można było zaproponować kandydatom kawę, herbatę czy wodę.

Cena za godzinę

Nie wszystkie sale konferencyjne są wynajmowane dosłownie na godziny. Niektóre, zwłaszcza te duże, trzeba wynająć na minimum cztery godziny, albo na cały dzień. Cena takiego wynajmu w centrum Warszawy może wynieść kilka tysięcy złotych za godzinę. Jednocześnie małe salki, przynajmniej według ogłoszeń, można wynająć nawet za 20 złotych za godzinę.
Sale konferencyjne Biznes Spot można wynająć w cenach od 39 do 85 złotych za godzinę. Każda z sal ma swoją cenę zależną między innymi od wielkości. Wszystkie cztery sale są usytuowane w centrum Warszawy..