Sale konferencyjne coraz częściej wynajmowane wirtualnie

Sale konferencyjne są coraz częściej wynajmowane wirtualnie w sieci, a nie telefonicznie czy osobiście. Światowy lider w takich transakcjach opublikował raport na temat trendów w wynajmie sal konferencyjnych online.

Sale konferencyjne według raportu

W raporcie autorzy podkreślili szybką cyfryzację tego segmentu rynku. Badanie wykazało, że aż 95 procentach rezerwowane przez internet sale konferencyjne są przeznaczone na spotkania, w których berze udział do 20 osób. Najpopularniejszy czas trwania takich spotkań to konferencje całodniowe. Co ciekawe badanie wykazało, że online wynajmowane są sale należące do bardzo różnych dostawców. 48 procent rezerwacji trafia poza hotele.
„Uznaliśmy, że ważne jest, aby udostępnić nasze dane branży, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Spędziliśmy lata budując naszą platformę technologiczną i naszym zdaniem w ciągu trzech lat zdecydowana większość małych spotkań zostanie zarezerwowana online ”- komentuje Ciaran Delaney, CEO Meetingsbooker.com.

Kolejny stopień sharing economy

Takie rozwiązanie jak sale konferencyjne wynajmowane online można uznać za kolejny stopień sharing economy. Wynajem online jest tylko pewnym dodatkiem. Kluczowy jest tutaj fakt, że firma nie urządza własnej sali konferencyjnej, tylko ją wynajmuje. Ma ją zatem tylko wtedy kiedy jej potrzebuje.
Wracając do wynajmu sal online działa to bardzo podobnie jak na przykład Uber. Cena za wynajem jest bowiem zależna od zainteresowania klientów w danym czasie.

Sale konferencyjne Biznes Spot

Biznes Spot ma sale szkoleniowe na wynajem. Dwie z nich znajdują się minutę na piechotę od Hotelu Marriott. Przy Nowogrodzkiej 56a w cichym zielonym zakątku, w przedwojennej kamienicy, usytuowane są dwie sale szkoleniowe Spot 16 i Spot 32. Wejście do biurowca, znajduje się w podwórku. Należy przejść na przeciwną stronę ulicy Emilii Plater niż Marriott i pójść kilkanaście metrów Nowogrodzką. Po lewej stronie ulicy jest stalowa brama wiodąca na zadrzewione podwórko. Wchodzimy w bramę i idziemy do widocznego w głębi podwórka wejścia. Sale konferencyjne Biznes Spot znajdują się na parterze po prawej stronie.
Mała sala szkoleniowa Spot 16 może służyć do spotkań czy konferencji. W sali mieści się do 16 osób. Możliwe ustawienia w tym pomieszczeniu to układ sali lekcyjnej, teatralny i klasyczny ze stołem pośrodku.
Spot 32 to duża sala szkoleniowa doskonała na warsztaty, spotkania, konferencje, szkolenia dla grup do 44 osób. Tyle mieści się w najbardziej ekonomicznym ustawieniu. Możliwe są między innymi ustawienia: teatralne, sala lekcyjna, klasyczne ze stołem na środku oraz podkowa.
Obie sale konferencyjne są klimatyzowane i wyposażone w sprzęt do prezentacji, wideokonferencji oraz innych działań. Kontakt w sprawie wynajmu znajdziecie tutaj.