Panel klienta

Simplysign – wygodny mobilny podpis elektroniczny

więcej

Podpis elektroniczny SimplySign Warszawa

Simplysign aplikacja

Oferowana przez Biznes Spot usługa kwalifikowanego podpisu elektronicznego wspierana jest przez innowacyjny system Simplysign, dzięki któremu składanie e-podpisu jest jeszcze łatwiejsze. Czym jest Simplysign i w jaki sposób ułatwi Ci życie?

Simplysign aplikacja to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające mobilny podpis elektroniczny. Chcesz sprawniej załatwiać ciążące na Tobie lub na Twojej firmie formalności i rozmaite czynności biurokratyczne? Użycie mobilnego e-podpisu znacznie skróci i ułatwi skomplikowane procedury administracyjne. W przeciwieństwie do tradycyjnego podpisu elektronicznego nie wymaga on użycia fizycznego czytnika ani karty kryptograficznej z certyfikatem. Dzięki temu użytkownik zaoszczędza nie tylko pieniądze, które musiałby wydać na niezbędny sprzęt, ale również swój cenny czas. Zamiast konieczności kompletowania całego zestawu otrzymuje bowiem wygodny i samowystarczalny system, którego może używać na prywatnym urządzeniu.

Największą zaletą Simplysign jest bez wątpienia innowacyjność. Można bowiem korzystać z niego zarówno z poziomu aplikacji dostępnej na smartfonie, jak i na desktopie. Ponadto wykorzystywana nowoczesna technologia oferuje szereg usprawnień, które uczynią żmudne i nieraz bardzo czasochłonne czynności biurowe szybszymi i wygodniejszymi.

Co jeszcze możesz zyskać, dzięki temu nowatorskiemu systemowi? Simplysign aplikacja gwarantuje:

 • wysoki poziom bezpieczeństwa – dzięki zaawansowanej technologii, najwyższym międzynarodowym standardom i dwuskładnikowemu systemowi uwierzytelniania możesz mieć pewność, że Twoje wrażliwe dane osobowe są odpowiednio chronione;
 • kompatybilność – integracja z platformami takimi jak ePUAP, ZUS PUE czy e-Deklaracje sprawi, że będziesz miał wszystkie ważne dane zawsze przy sobie;
 • dostępność – system zintegrowany jest z większością oprogramowań (iOS, Android, Windows, macOS);
 • szerokie zastosowanie – za pomocą aplikacji załatwisz zarówno sprawy biznesowe i firmową biurokrację, jak i osobiste zobowiązania;
 • oszczędność pieniędzy – nie wydajesz środków finansowych na specjalistyczny czytnik kart, a dzięki temu, że nie musisz dostarczać wersji papierowej swoich dokumentów – zmniejszasz również koszt druku i materiałów biurowych;
 • oszczędność czasu – nie tracisz czasu na wizytę w placówce administracyjnej czy na poczcie, nie stoisz w kolejkach, sprawnie załatwiasz swoje sprawy z poziomu własnego telefonu lub komputera.

Mobilny podpis elektroniczny pozwala na jeszcze szybsze dopełnianie formalności. Umożliwia sprawniejsze załatwianie szeregu spraw bez konieczności wychodzenia z domu, a obszary wykorzystania e-podpisu wciąż się powiększają. Za jego pomocą osoby fizyczne, a także firmy mogą podpisywać, m.in.:

 • umowy cywilno-prawne,
 • oferty handlowe,
 • e-faktury,
 • dokumentację medyczną,
 • korespondencję z urzędami administracji publicznej,
 • zgody na przetargi i aukcje elektroniczne,
 • dane przesyłane do GIIF.

Podsumowując, z aplikacją Simplysign dostępną w ofercie Biznes Spot jest możliwe:

 • podpisywanie wszystkich ważnych dokumentów o dowolnej porze niezależnie od miejsca i urządzenia, jakim akurat dysponujesz (zrobisz to zarówno za pomocą laptopa i komputera stacjonarnego, jak i tabletu czy smartfonu);
 • szybkie i bezproblemowe załatwianie formalności (bez tracenia czasu na bezproduktywne stanie w długich kolejkach czy dojazd do danej jednostki administracyjnej);
 • łatwiejsza, wygodniejsza i przede wszystkim sprawniejsza współpraca z kontrahentami czy urzędami administracji publicznej.

podpis kwalifikowany warszawa

Simplysign desktop

Dzięki wirtualnemu narzędziu SimplySign podpiszesz i nadasz moc prawną różnego rodzaju dokumentom elektronicznym, zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i przy użyciu tradycyjnego komputera PC/Mac OS lub laptopa. Innowacyjne rozwiązanie, które zastosowano w SimplySign, pozwala na to, by narzędzie funkcjonowało w pełni mobilnie - bez fizycznej karty z certyfikatem i czytnika. SimplySign Desktop, czyli wersja aplikacji na komputer, symuluje podłączenie do komputera fizycznej karty kryptograficznej i czytnika kart, dlatego możesz z niej korzystać w aplikacjach wymagających używania fizycznej karty. Aby rozpocząć pracę z usługą Simply Sign na komputerze, należy pobrać i zainstalować dedykowaną aplikację. Do instalacji wymagane jest posiadanie urządzenia, wspieranego przez systemy operacyjne: Windows (7,8,10), macOS (od: OS Mavericks, Mojave, Cathalina, Big Sur).

Pozostałe wymagania techniczne to:

 • dostęp do Internetu,
 • Microsoft .NET Framework 4,
 • procesor: Pentium 1 GHz (lub zgodny),
 • pamięć RAM: min. 4 GB,
 • minimum 200 MB wolnej przestrzeni dyskowej przed instalacją aplikacji,
 • rozdzielczość ekranu: 1024×768 lub większa.

Aby skorzystać z e-podpisu, należy zalogować się w aplikacji SimplySign Desktop na komputerze klasy PC/Laptop. Aby to zrobić, pobierz ze strony Certum aktualną wersję oprogramowania proCertum SmartSign (oprogramowanie podpisujące i weryfikujące). Jeśli posiadasz już na swoim komputerze zainstalowane oprogramowanie proCertum SmartSign, sprawdź na stronie głównej programu, czy jest to jego najnowsza wersja. Po instalacji możesz już uruchomić oprogramowanie proCertum SmartSign klikając ikonę na pulpicie  komputera. Aby podpisać dokument w oprogramowaniu proCertum SmartSign na komputerze klasy PC/Laptop przy użyciu aplikacji SimplySign, należy uruchomić aplikację Adobe Reader DC, a następnie otworzyć plik PDF, który chcesz podpisać. Po naciśnięciu przycisku „Więcej narzędzi” i wybraniu opcji „Certyfikaty”, pojawi się przycisk „Podpisz cyfrowo”, który należy wybrać. Na tym etapie wskaż miejsce podpisu i wybierz certyfikat do podpisu, którym chcesz podpisać wybrany plik. Po naciśnięciu przycisku „Kontynuuj” oraz przycisku „Podpisz”, możesz wprowadzić nową nazwę podpisywanego pliku i zapisać go na swoim dysku. Plik zostanie podpisany elektronicznie zaraz po wprowadzeniu i zatwierdzeniu poprawnego kodu PIN.

Dzięki możliwościom, jakie daje SimplySign, jesteś w stanie zwiększyć efektywność w swojej pracy i zaoszczędzić czas na wykonywaniu powtarzalnych obowiązków. Cyfrowe rozwiązania ułatwiają załatwianie formalności i przestrzeganie procedur. Dzięki Simply Sign podpisany dokument możesz w wygodny sposób wysłać e-mailem, na „chmurę”: Google Drive, Dropbox i inne, a także przekazać przez Bluetooth, Wi-Fi oraz za pośrednictwem innych form wysyłki dostępnych na urządzeniu użytkownika.

simplysign-ad_main_c-1280x628px.png

Simply Sign aktywacja

Kwestią podstawową przy aktywacji aplikacji Simply Sign jest posiadanie aktualnego certyfikatu kwalifikowanego. Procedura uzyskania certyfikatu nie trwa na szczęście długo - można go otrzymać nawet tego samego dnia. Maksymalny czas oczekiwania to 7 dni. Wszystkie niezbędne formalności możesz załatwić z nami zdalnie lub osobiście. W celu odbycia rozmowy online poprosimy Cię o połączenie się z nami przy użyciu komunikatora Skype.

Poza kwestią związaną z certyfikatem istotne jest także potwierdzenie swojej tożsamości, czego możesz dokonać w Firmowych Punktach Certum, u swojego notariusza, a także w Punktach Partnerskich Certum, do których należymy my – Biznes Spot. Ten proces jest u nas dostępny w wersji online i stacjonarnie.

Kiedy już zdobędziesz swój certyfikat i potwierdzisz swoją tożsamość, możesz rozpocząć proces zakładania konta w aplikacji. Dostęp do Simply Sign można zakupić na stronie https://www.certum.pl/pl/ oraz w naszych siedzibach. Samą aplikację można pobrać ze strony simplysign.pl. Koszt korzystania z SimplySing jest uzależniony od wybranego okresu ważności podpisu elektronicznego. Możesz zdecydować się na okres od 1 roku do 3 lat. Po tym czasie, jeżeli nadal chcesz używać aplikacji, konieczne jest odpłatne przedłużenie jej ważności.

Po udanym przejściu powyższych kroków, pora na zweryfikowanie w aplikacji swoich danych osobowych, na wybranym urządzeniu. W tym celu wybierz opcję „Dane uwierzytelniające”. System poprosi Cię o podstawowe informacje, dzięki którym ponownie sprawdzi, czy jesteś osobą, za którą się podajesz. Są to adres mailowy oraz dane uwierzytelniające, które podawałeś wcześniej przy składaniu wniosku o certyfikat kwalifikowany.

SimplySign jest bardzo wygodnym narzędziem, które może być używane na więcej niż jednym urządzeniu. Do tej operacji konieczne jest zainstalowanie aplikacji, a następnie użycie przesłanego przez system tokena. Istnieje również możliwość przeniesienia aplikacji z jednego urządzenia mobilnego na drugie. W takim wypadku Simply Sign przestanie działać na pierwszym sprzęcie.

Używanie Simply Sign jest całkowicie bezpieczne m.in. dzięki wykorzystaniu uwierzytelniania 2 składnikowego. Aby zalogować się do aplikacji konieczne jest odpowiedzenie na pytania, na które wyłącznie osoba posiadająca dane konto, będzie znać prawidłową odpowiedź.

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zarówno procesu instalacji i wdrażania usługi Simply Sign na Twoim urządzeniu mobilnym, jak i bezpieczeństwa oraz sposobów jej wykorzystywania, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, abyś mógł komfortowo używać mobilnego podpisu elektronicznego.

 

Rodzaj usługi 1 rok 2 lata  3 lata

podpis elektroniczny Simply Sign Warszawa

SimplySign
(podpis mobilny)

Podpis* 299 389 479

* Cena dotyczy sprzedaży samego podpisu, bez potwierdzenia tożsamości.

Pozostałe usługi  
Weryfikacja tożsamości u operatora 150
Weryfikacja tożsamości online 200
Weryfikacja tożsamości u klienta 250

Podane wyżej ceny nie zawierają podatku VAT.

 

Kup podpis w podpisano.pl

przejdź do sklepu

FAQ

Czym jest SimplySign?

Simply Sign to innowacyjne rozwiązanie w zakresie podpisów elektronicznych. Dzięki zainstalowanej na Twoim smartfonie aplikacji lub systemowi w przeglądarce internetowej w szybki i bezproblemowy sposób załatwisz sprawy administracyjne. Ogromną zaletą Simplysign jest brak konieczności korzystania z czytnika oraz karty kryptograficznej, wystarczy zalogować się do odpowiedniego systemu! Jednocześnie program jest niezwykle nowoczesny pod względem technologicznym i w pełni bezpieczny.

Do czego mogę wykorzystać SimplySign?

Dzięki prostemu w obsłudze rozwiązaniu, jakim jest Simplysign, załatwisz wszystkie formalności w bardzo szybkim tempie. Ten typ podpisu elektronicznego pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Za pomocą Simply Sign podpiszesz takie dokumenty jak: umowy cywilno-prawne, e-faktury, ofert handlowe oraz dużo więcej istotnych dla Twojej firmy pism. To innowacyjne rozwiązanie umożliwia szybkie załatwienie spraw biznesowych, administracyjnych oraz osobistych.

 

 

Wybierz najwygodniejszy dla siebie sposób kontaktu


Zadzwoń do nas

22 460 80 90


Umów się z naszym
mobilnym konsultantem

  606 843 034


Napisz wiadomość

podpis@biznesspot.pl


Odwiedź jeden z naszych punktów

Biznes Spot CENTRUM

pl. Powstańców Warszawy 2
00-030 Warszawa

+48 22 460 80 91

Biznes Spot NOWOGRODZKA

ul. Nowogrodzka 56a
00-695 Warszawa

+48 22 460 80 92

Biznes Spot POWIŚLE

ul. Wiślana 8
00-317 Warszawa

+48 22 460 80 93

Whatsapp